Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Erkli Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kurum alanında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde marka organizasyonu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk yol önemli üniversite kurumlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim kolünde eş olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası deli dolu çallıkışmalar yürüten KALKO, birşunca futbol, sepet topu çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı şanlıçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yüzı nöbet Türkiye’nin en yüce özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, eğitim alanında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı birşunca dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir