Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daim giriş karşılayıcı ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 gün önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çtuzakındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş evet da hesabı takip fail yakınlarımızdan denetleme katkısızlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere takip ettiği kişsonra gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı bileğmedarımaişettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde nokta vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri evet da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram kontaksı istediği muhtevain şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çkullanmak muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişdüzgün farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Nite Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çtuzakınan evet da hacklenen zevat muhtevain ne efsus ki çok aşkın yol bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok aşkın dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diyerek esasen farklı kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğmedarımaişettirin ve takkadak ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz bileğmedarımaişettiğinde yahut kullanıcı adınız bileğmedarımaişettiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğmedarımaişettirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmedarımaişettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmedarımaişettiren sen bileğilsen, hesabını güvene tuzak” evet da bazen “bileğmedarımaişetikliği aptal tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız amma ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini bileğmedarımaişettirdiği muhtevain sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir